Dlaczego warto studiować w UK?
University of Cambridge, University of Oxford, University of Edinburgh, to jedne z najbardziej prestiżowych i pożądanych przez aplikantów Uniwersytetów w Wielkiej Brytanii! Brytyjskie Uniwersytety cieszą się popularnością na całym świecie, corocznie przyciągają do siebie tysiące studentów z całego świata.
Za co tak bardzo ceniona jest edukacja wyższa w Wielkiej Brytanii? Na pewno za fakt, iż tamtejszy system edukacyjny jest na bardzo wysokim poziomie już od wielu lat, dodatkowo kadra profesorska składa się z nazwisk znanych i cenionych w środowisku naukowym! Oprócz wysokiego poziomu nauczania, podtrzymywanej tradycji, kreatywnie prowadzonych zajęć a także otwartości na studentów zagranicznych, UK jest atrakcyjne ze względu na bogate i ciekawe życie nocne, zróżnicowanie kulturowe oraz niesamowite miejsca w zasięgu ręki.
Wymagania
Brytyjskie Uniwersytety skupiają się na wynikach maturalnych swoich potencjalnych kandydatów. Matura jest więc tym, na czym aplikant powinien skupić się najbardziej. Warto uzyskać jak najlepsze wyniki (progi punktowe różnią się w zależności od wyboru konkretnej uczelni czy kierunku) zarówno z przedmiotów podstawowych jak i rozszerzonych. Drugim z wymagań jest egzamin ze znajomości języka angielskiego, najczęściej wymagany jest TOEFL albo IELTS, jednakże osoby podchodzące do matury międzynarodowej IB są zwolnione z tego egzaminu.
Uczelnie brytyjskie będą wymagały również o załączenie eseju aplikacyjnego, „Personal Statement” (w którym możesz opisać siebie, swój charakter oraz zainteresowania od 3 000 znaków do max 4 tys znaków) i jednych rekomendacji nauczycielskich oraz przeprowadzenie z kandydatem ,,interview’’.
Dodatkowe egzaminy są wymagane w przypadku studiów medycznych: BMAT lub UCAT oraz studiów prawniczych LNAT. Może się również pojawić dodatkowy egzamin na topowe uczelnie takie jak Oxford czy Cambridge.
Aplikacja odbywa się przez portal UCAS, gdzie można złożyć dokumenty na maksymalnie 5 kierunków/uczelni lub 4 w przypadku studiów medycznych.
Koszty
Przed wyjściem UK z Unii Europejskiej, polscy studenci ponosili zdecydowanie niższe koszty nauki, zrównane z tymi jakie płacili studenci brytyjscy, jednak od września 2021 roku koszty te wzrosły. Na ten moment wysokość rocznego czesnego na najlepszych Uniwersytetach w UK wynosi między £20 000 a £40 000. Warto pamiętać o tym, że istnieją zarówno uczelnie i kierunki, które będą tańsze niż podana kwota lub takie, które będą zdecydowanie droższe (najdroższym z kierunków jest medycyna). Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, iż ukończenie takich studiów na Uniwersytetach Brytyjskich zapewnia nam ogromne możliwości na rynku pracy. Absolwenci uczelni brytyjskich nie mogą narzekać na brak zatrudnienia czy niskie pensje.
Terminy
25 stycznia powinno się złożyć aplikację. Następnie Uniwersytety mają czas do końca marca na to aby przeanalizować aplikacje, po czym przesyłają zaproszenia do wybranych kandydatów, którzy powinni na nie odpowiedzieć do 1 maja a następnie do 31 sierpnia przesłać komplet dokumentów.
Oxford, Cambridge oraz medycyna posiadają własny terminarz. W tych przypadkach to 15 października będzie ostateczną datą na złożenie aplikacji.
Kandydaci na Oxford i Cambridge na przełomie października i listopada piszą test wstępny, po którym Uniwersytety zapraszają wybranych na interviews najczęściej w grudniu.
Oferta
Podejmując z nami współpracę otrzymujesz:
- Konsultacje, zawierające:
diagnozę wyboru Uczelni;
• analizę ogólnych wymogów Uczelni;
• porady dotyczące referencji;
• porady dotyczące zebrania „predicted grades”;
• porady dotyczące wymaganych egzaminów. - Ustalenie harmonogramu pracy.
- Przeprowadzenie spotkania diagnostycznego dotyczącego diagnozy wyboru uczelni według preferencji, możliwości i aspiracji.
- Przesłanie propozycję około dziesięciu uczelni, która zawiera najważniejsza kryteria ustalone z aplikantem.
- Wypisanie konkretnych wymogów uczelnianych i omówienie ich z aplikantem.
- Spotkanie mentoringowe w celu wyznaczenia aktywności.
- Propozycja aktywność dostosowanych do zainteresowań.
- Spotkanie w celu omówienia „personal statement”.
- Sprawdzenie i korekta „personal statement” do 3 draftów.
- Pomoc w zapisie na wymagane egzaminy.
- Pomoc w wypełnieniu formularza aplikacyjnego na stronie UCAS.
- Sprawdzenie referencji nauczycielskich pod względem merytorycznym i językowym.
- Pomoc w przygotowaniu się do interview.
- Kontrola całości aplikacji.
- Pomoc w wyborze strategicznie najlepszej z uzyskanych ofert.
Dodatkowo, BEZPŁATNIE:
- zapewniamy stałą TELEFONICZNĄ POMOC
- kontrolujemy terminy aplikacyjne
USŁUGI DODATKOWO PŁATNE (nieobowiązkowe):
Po pozytywnym zakończeniu procesu aplikacji i wyborze oferty proponujemy:
- przeprowadzenie przez kolejne obowiązki wobec Uczelni;
- pomoc w uzyskaniu stypendium w momencie dostanie ofert uczelnianych;
- pomoc w organizacji przelotu, ubezpieczenia i zakwaterowania.