Czym jest BMAT i IMAT?

Zadaniem zarówno egzaminu BMAT jak i IMAT jest sprawdzenie przedmiotowej wiedzy kandydata pragnącego dostać się na zagraniczne studia medyczne, dentystyczne lub chirurgiczne.

Zdanie każdego z tych egzaminów jest bardzo ważnym krokiem podczas procesu rekrutacyjnego, dlatego istotne jest, aby jak najlepiej się do nich przygotować.

Nasi profesjonalni lektorzy na kursach skupiają się głównie na strategiach rozwiązywania egzaminu oraz na możliwościach zadań związanych z każdą sekcją. 

Dodatkowo oferujemy również pomoc w procesie rekrutacyjnym na studia medyczne. Zobacz więcej informacji na: https://globaledu.pl/medycyna-wlochy/ 

Różnica między IMAT, a BMAT?

Nie bez powodu egzaminy te występują obok siebie. Zarówno BMAT jak i IMAT łączy temat studiów medycznych. Jednak istnieją między nimi pewne różnice. 

O BioMedical Admissions Test (BMAT)  należy pomyśleć w momencie, w którym zamierzamy udać się na studia do Wielkiej Brytanii, bowiem tamtejsze Uniwersytety wymagają zdania właśnie tego testu. 

Zadaniem egzaminu BMAT jest sprawdzenie przede wszystkim:

  • Wiedzy naukowej,
  • Umiejętności zwięzłego pisania,
  • Analitycznego myślenia,
  • Umiejętności rozwiązywania problemów 

Sam egzamin jest podzielony na 3 części. W pierwszej z nich zdający będzie miał za zadanie napisać esej a w dwóch kolejnych odpowiedzieć na podane zestawy pytań.

Natomiast Egzamin IMAT jest wymagany przede wszystkim na Włoskich uczelniach. Jest on fundamentalnym wymogiem podczas procesu rekrutacyjnego na tamtejsze kierunki medyczne. Dodatkowo wysoki wynik pozwala na uzyskanie stypendium.

Egzamin ten ma na celu sprawdzenie:

  • Wiedzy naukowej z przedmiotów ścisłych
  • Umiejętności logicznego rozumowania
  • Wiedzy ogólnej
  • Umiejętności rozwiązywania problemów

W przeciwieństwie do testu BMAT, IMAT składa się z 4 sekcji. W pierwszej z nich sprawdzana jest nasza wiedza ogólna, natomiast w kolejnych wiedza przedmiotowa z: biologii, chemii oraz fizyki i matematyki.

GlobalEdu przygotuje cię do egzaminu!

Nie czekaj i już dziś zdecyduj o swojej przyszłości!

Umów się na DARMOWE KONSULTACJE:

Close Menu