Zmiany w SAT! Co się zmienia? Pełna lista wraz z omówieniem! DIGITAL SAT

W 2022 roku College Board poinformowało wszystkich zainteresowanych o tym, że dobrze wszystkim znany egzamin SAT przejdzie reformę. Już wtedy otrzymaliśmy wybiórcze newsy o tym, że papierowa forma SATów odejdzie w zapomnienie a zastąpi ją ta elektryczna – pisana na komputerze. Kolejną istotną informacją był czas, bowiem został on skrócony do 120 min (wcześniej było to 180 minut). Dowiedzieliśmy się również, że sekcja matematyczna będzie dostępna jedynie z kalkulatorem.

Obecnie College Board przeprowadził już pierwszy egzamin w nowej formule i wstawił 4 nowe testy Digital SAT. Postaramy się przedstawić Wam jak najdokładniej wszelkie zmiany oraz to jak teraz będzie wyglądać egzamin SAT.

Zakres testu będzie w 95% taki sam jak w poprzednich klasycznych SATach, dlatego też przygotowując się do egzaminu, można korzystać z testów z poprzednich lat (zalecamy jednak naukę na jak najnowszych testach).

Rozpoczynając od sekcji ,,writing and reading’’, fragmenty tekstów są zdecydowanie krótsze; każdemu z fragmentów będzie odpowiadać jedno pytanie; tematyka tych tekstów będzie obszerniejsza niż wcześniej, jednak będą to tematy, które są podobne do tych pojawiających się później na studiach.

W kwestii części matematycznej, podczas rozwiązywania testu, w system będzie wbudowany profesjonalny kalkulator graficzny, dzięki czemu uczeń nie będzie musiał przynosić swojego osobistego (my jednak po latach doświadczeń zalecamy aby mieć swój kalkulator, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, który można stracić na próbach zapoznania się z układem i działaniem wbudowanego kalkulatora).

Kolejną ze zmian związanych z cyfryzacją testu jest to, że każdy na swoim ekranie będzie mieć podany czas, który będzie odliczać do końca testu. Dla osób, którym będzie to przeszkadzać i których może to rozpraszać będzie oczywiście możliwość zminimalizowania go i przywracania w wybranych przez siebie momentach. Dodatkowo na egzamin uczeń ma możliwość korzystania z własnych kartek ,,brudnopisu’’ oraz długopisu lub ołówka (wcześniej był możliwy jedynie ołówek).

Kluczową kwestią, nad którą należy się pochylić jest fakt, iż test ten jest adaptacyjny, czyli dostosowuje się do poziomu osoby piszącej. W praktyce oznacza to, że rozpoczynając od sekcji ,,writing and reading’’, która jest podzielona na dwa moduły, jeśli w pierwszym z tych modułów zdobędziemy wysoką ilość punktów, druga z tych części będzie trudniejsza, natomiast w odwrotnej sytuacji, kiedy to w pierwszej części podwinie nam się noga i odpowiemy na min. 10 pytań źle, wtedy też druga z części będzie łatwiejszym zestawem, jednak wiąże się to też z ograniczoną liczbą punktów możliwą do zdobycia w całej tej sekcji (max 600 pkt). To samo dotyczy się sekcji matematycznej, w której też są dwa moduły.

Wszystkie osoby pragnące podejść do egzaminu SAT będą zobowiązane do pobrania aplikacji „Blue Book’’ ze strony centrum egzaminacyjnego College Board, bowiem właśnie na niej będą one pisać test.

Na sam koniec mamy dla Was mały poradnik jak znaleźć najnowsze testy SAT w Internecie, ponieważ być może zdążyliście już zauważyć ale wpisując w wyszukiwarce frazy ,,SAT TEST ONLINE’’ itp., nie wyskoczą nam żadne z nowych odsłon SATów.

Jeśli chcielibyście się uczyć na tych najnowszych, co oczywiście rekomendujemy, to w pierwszej kolejności warto pobrać aplikację „Blue Book”, gdzie znajdują się 4 darmowe testy oraz w wyszukiwarkę wpisywać frazę: ,, 2022 US SAT QUAS’’ ; 2021 US SAT QUAS’’ ; 2020 US SAT QUAS’’ i rozwiązywać najnowsze testy, które były organizowane w poprzednich latach J

W związku ze wszystkimi zmianami opisanymi powyżej, nasze kursy zarówno SAT Classic Course jak i SAT Individual Course oraz SAT Winter/Summer Intensive Course zostaną dostosowane tak aby jak najlepiej przygotować wszystkich kursantów zgodnie z tymi wymogami. Chcielibyście wziąć udział w jednym z naszych kursów? Sprawdźcie daty na naszej stronie ( Terminy SAT )  wybierzcie dogodny termin i skontaktujcie się z nami przez formularz kontaktowy. Nasi lektorzy dołożą wszelkich starań aby każdy z Was zdał test celująco! 🙂

 

Dodaj komentarz

Close Menu