Mangia bene, ridi spesso, ama molto!

Pizza, kanał Wenecki, Koloseum, Ferrari – gdy tylko usłyszymy podczas rozmowy te słowa, od razu kojarzą nam się z przepięknym krajem jakim są Włochy, jednak do mocnych stron tego państwa zaliczyć należy również Uniwersytety. Włoskie Szkoły Wyższe były jednymi z pierwszych w Europie zachodniej i to właśnie one stały się przykładem dla kolejnych nowo powstałych. Aktualnie we Włoszech istnieje 95 Uniwersytetów, z czego większość jest publiczna. Spośród wielu dostępnych tam kierunków, szczególną uwagę należy zwrócić na  medycynę gdyż jest ona godna podziwu!

Kierunek ten jest oblegany przez studentów z całego świata ze względu na poziom nauki, innowacyjne podejście oraz najnowocześniejszą technologię. Studenci mogą rozpocząć ten kierunek w języku włoskim lub angielskim. Po 6 latach nauki, absolwent otrzymuje dyplom lekarza medycyny który jest akceptowany i szanowany w całej Europie!

Dlaczego warto wybrać medycynę właśnie we Włoszech? Oprócz wcześniej wspomnianych benefitów w postaci wysokiego poziomu nauki, o czym świadczą wysokie noty w corocznych międzynarodowych rankingach Uczelni Wyższych, ogromną zaletą jest możliwość studiowania w języku angielskim. Już od 11 lat Włosi dają studentom taką możliwość dzięki czemu nawet nie znając języka włoskiego można śmiało wsiąść w samolot i lecieć na Inauguracje. Dodatkowym ważnym plusem są koszty studiów, które są bezkonkurencyjne w porównaniu do Wielkiej Brytanii czy USA. Kwoty czesnego wahają się między 365 a 5 000 Euro rocznie, w zależności od sytuacji materialnej kandydata ustalanej na podstawie wskaźnika ISEE. Dostępne stypendia oraz dofinansowania dają możliwość komfortowego studiowania na prestiżowych uczelniach! Do jednych z najlepszych włoskich Uczelni publicznych oferujących możliwość studiowania medycyny zaliczają się między innymi: Uniwersytet Mediolański, Uniwersytet w Mediolanie-Bicocca, Uniwersytet Turyński czy Uniwersytet Boloński. W rankingu Uczelni prywatnych na uwagę zasługują: Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca w Rzymie, Uniwersytet Humanitas, Uniwersytet San Raffaele, Międzynarodowy Uniwersytet Nauk o Zdrowiu Saint Camillus. Bezspornym argumentem stojącym za tym, aby rozpocząć edukację we Włoszech jest otoczenie, widoki oraz kultura! Któż z nas nie skusiłby się na poranne Espresso przed zajęciami, wypite z przyjaciółmi z całej Europy w małej Włoskiej kawiarni z pięknym widokiem na cuore della città?

 

Skoro zdecydowaliśmy się już na aplikację na medycynę do Włoch, warto wiedzieć, jakie są wymagania, aby dostać się na nasz wymarzony Uniwersytet. W procesie rekrutacyjnym nie mają znaczenia wyniki maturalne, oceny, rozmowy kwalifikacyjne czy listy rekomendacyjne. Kandydat musi jedynie spełnić trzy warunki, którymi są: ukończone 12 lat nauki, dyplom ukończenia liceum oraz zdany egzamin IMAT. Proces ten traktuje wszystkich kandydatów równo, co daje nam większe szanse na dostanie się na wybraną Uczelnię. Bardzo ważnym elementem jest egzamin IMAT, do którego należy przygotować się z ogromną starannością. Egzamin ten składa się z biologii, chemii, logiki, wiedzy ogólnej oraz fizyki. Często problematyczną częścią może wydawać się fizyka, która jest lekceważona lub omijana w szkole, jednak nasi lektorzy są w stanie przygotować kursanta do tej części a także do pozostałych na bardzo wysokim poziomie!  Egzamin ten można zdać w 24 autoryzowanych ośrodkach egzaminacyjnych na całym świecie, z czego jeden znajduje się w naszej Polskiej stolicy!

Jeśli chodzi o kwestię deadline’ów to każdy Uniwersytet ma swój indywidualny termin, jednakże na publiczne uczelnie medyczne składa się aplikację w lipcu po klasie maturalnej, a egzamin pisze się we wrześniu, czyli zupełnie przed rozpoczęciem studiów.

Po przeczytaniu artykułu wiesz już, drogi czytelniku, iż Włochy oferują bardzo wysoki poziom nauczania, dodatkowo bezkonkurencyjnie niskie czesne, studia prowadzone w języku angielskim, dyplom akceptowany w całej Europie oraz piękną i zróżnicowaną kulturę. Dodatkowo wiesz już, jakie są wymagania oraz terminy, znasz też ranking najlepszych prywatnych oraz publicznych Uczelni. Dobrze wiesz też, że jest to ogromny krok w przyszłość oraz możliwość na niesamowitą karierę w świecie medycyny! Nie czekaj i już dziś pomyśl nad Swoją przyszłością! Nasz zespół pomoże Tobie przejść przez cały proces rekrutacyjny, pomoże Ci również w kwestii zakwaterowania oraz dofinansowania a także przygotowania do egzaminu IMAT.

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, czas abyś i Ty znalazł Swoją i zaczął nią podążać.

Dodaj komentarz

Close Menu