Jak zmieni się GMAT? – Poznaj GMAT Focus Edition

Jeszcze niedawno opisywaliśmy Wam zmiany jakie College Board wprowadził w egzaminie SAT a już teraz ulegnie zmianie również test GMAT! Przygotowaliśmy dla Was opis i listę zmian, jakie czekają aplikantów podchodzących do egzaminu w nowym wydaniu!

Wydajny, elastyczny, wnikliwy – właśnie tymi słowami jest opisywana nowa odsłona GMATów – GMAT Focus Edition. Rejestracja do nowych GMATów ruszyła już od 29 sierpnia ale do obecnej formy testu GMAT można wciąż podchodzić aż do początku przyszłego roku. Po tym terminie, na stałe wejdzie już wersja GMAT Focus Edition.

Nowa wersja GMATów pragnie jak najbardziej dostosować się do zmieniającego się krajobrazu biznesowego oraz innowacyjności względem planów na przyszłość i celów zawodowych aplikantów. GMAT Focus Edition będzie się skupiać na umiejętnościach czytania i pisania oraz krytycznego rozumowania, ponieważ są to umiejętności, które w praktyce przydadzą się w środowisku biznesowym.

GMAT Focus Edition będzie składać się z 3 sekcji (64 pytania) po 45 min każda, co łącznie daje nam 2 godziny i 15 minut całego testu, co czyni go najkrótszym GMATem w historii! Dla porównania, obecny GMAT składa się z 4 sekcji (80 pytań) i łącznie trwa 3 godziny i 7 minut. Usunięta została sekcja eseju, co oznacza, że wszystkie pytania na egzaminie są pytaniami wielokrotnego wyboru. W sekcji matematycznej zostaną również usunięte pytania z zakresu geometrii.  A z kwestii technicznych, uczestnikom będzie przysługiwać jedna 10-cio minutowa przerwa do wyboru albo między pierwszą a drugą sekcją albo między drugą a trzecią sekcją.  Dodatkowym gestem w stronę uczestników jest możliwość zmiany do trzech odpowiedzi w danej sekcji (będzie można cofnąć się do wybranego pytania i zmienić odpowiedź). Kolejną nowością jest fakt, że aplikant, po zapoznaniu się z wynikami, będzie miał możliwość bezpłatnego przesłania ich aż do 5 wybranych uczelni.

Bez zmian pozostaje między innymi okres ważności wyników egzaminu, który wynosi 5 lat oraz możliwość podejścia do egzaminu aż 5 razy w roku.

Nowy GMAT Focus Edition pragnie dostosować się do uczestników oraz sprawić, by nauka do egzaminu uległa usprawnieniu, aby usunąć zbędne kwestie z testu oraz, żeby pytania w nim zawarte miały realne przełożenie i praktyczne zastosowanie w biznesie przyszłości!

Mimo, że test GMAT jest dostępny dla zainteresowanych aż 5 razy w ciągu roku, to warto się przygotować już do pierwszego podejścia jak najlepiej. Od wyniku egzaminu będzie zależeć to do jakiej uczelni aplikant będzie miał możliwość dostania się a co za tym idzie, zdobycia danego wykształcenia i jak najlepszego miejsca na rynku pracy. Warto skorzystać z oferowanych kursów, które są prowadzone przez osoby, które zdały egzamin GMAT z bardzo dobrym wynikiem i wiedzą w praktyce jak on wygląda. Jako GlobalEdu oferujemy kursy grupowe w Warszawie i Poznaniu oraz kursy indywidualne online. Sprawdź teraz ofertę kursów: KURSY GMAT . Oczywiście dostosowujemy nauczanie do zmian i wymogów z GMAT Focus Edition a do początku nowego roku będziemy również przygotowywać kursantów chętnych do podejścia do obecnej formy egzaminu GMAT!

Dodaj komentarz

Close Menu